Nowy roczny rozkład PKP

Zgodnie z zapowiedziami, poddajemy analizie nowy rozkład PKP, który będzie obowiązywał od przyszłej niedzieli tj. 13 grudnia. Niestety, wbrew obietnicom marszałka województwa w nowym rozkładzie nie będzie bezpośrednich pociągów Regio do Kępna z Tarnowskich Gór.  Nie oznacza to jednak, że nie będzie można dojechać z Wielunia do Kępna. 

Przejdźmy do szczegółów. Utrzymane będą godziny i dni kursowania obecnych połączeń do Tarnowskich Gór – codziennie 3:43 i 14:23, ponadto od poniedziałku do piątki w dni robocze 10:43/10:53 i 16:43/16:45 (różnice wynikają z kolejnych korekt rozkładu w trakcie roku). Jak już wspomniano, nie będzie bezpośrednich pociągów Kępno – Tarnowskie Góry – Kępno.

Pociąg do Kępna w relacji Wieluń Dąbrowa - Kępno odjedzie z Wielunia Dąbrowy o 20:55.

Pociąg relacji Kępno - Wieluń Dąbrowa przyjedzie do Wielunia o 3:39, odjazd z Kępna tuż po 3:00. Podróż do i z Kępna będzie możliwa codziennie. 

Nowością w rocznym rozkładzie jest IC / TLK Urania w relacji Kołobrzeg – Kraków. W Wieluniu w drodze nad morze zaplanowano postój o 1:40. Aby odwiedzić stolicę Małopolski, na przystanku Wieluń Miasto trzeba stawić się o 4:23. Urania będzie kursować w weekend majowy, weekend po Bożym Ciele i w wakacje. Będzie można dojechać tym pociągiem m. in. do Bytomia, Chorzowa, Katowic, Jaworzna i Trzebinii oraz do Kępna, Ostrowa Wlkp., Poznania, Piły i Szczecinka.  

Poniżej zamieszczamy rozkład dla przystanku Wieluń Miasto (obok Kauflanda i komendy policji).

RozkladRozkladRozkladRozklad

 

Joomla templates by a4joomla